Wideofilmowanie, kamerzysta ślubny a współczesne filmy ślubne

Postanowiłem podzielić się spostrzeżeniami na temat różnicy pomiędzy starą szkołą wideofilmowania ślubów, a filmami powstającymi dzisiaj. Utarło się, żeby osobę zajmującą się naszą pracą określano mianem “kamerzysta ślubny”. Wraz z nową modą na krótsze, wielokamerowe nagrania, pojawił się kolejny termin: operator kamery. Można by napisać, że operator kamery to “nowsza wersja” kamerzysty i już. Jednak nie do końca, ponieważ po dziś dzień nadal funkcjonują osoby lub firmy, które proponują wideofilmowanie.

Kamerzysta ślubny, a operator kamery

Oczywiście to, co napiszę nie jest to regułą, bo od każdej reguły są wyjątki, a jest nas dużo na świecie. Przede wszystkim, różnica między kamerzystą ślubnym, a operatorem kamery tkwi w świadomości osoby stojącej za sprzętem filmującym oraz – w mniejszym stopniu – skomplikowaniu obsługi kamery czy aparatu. Kamerzysta ślubny zazwyczaj nie pracuje nad formą, on po prostu uwiecznia i rejestruje, np. panoramując kamerą, od jednej strony do drugiej przez długi czas ujęcia. Takie wideofilmowanie nie wymaga później dużego nakładu pracy w postaci montażu, co przekłada się na długość materiału i ostatecznie film jest „ciężki” do oglądania. Operator kamery myśli o ujęciu, myśli przede wszystkim kadrami i późniejszym montażem filmu. Dzieli akcję na „fragmenty”, tak aby później można było pokazać wszystko, ale ciekawiej i przystępniej. W przeciwieństwie do kamerzysty ślubnego, chce pokazać rzeczy, które ciężko zauważyć gołym okiem. Zwraca uwagę na detale pokazując je w dużym zbliżeniu, lub odwrotnie – pokazuje monumentalność wnętrz, poprzez bardzo szerokie kadry. Aparaty i kamery z wymiennymi obiektywami, stabilizatory obrazu, rejestratory dźwięku to narzędzia, które są dla nas środkami wyrazu artystycznego. Jeśli w sposobie filmowania nie ma myślenia o kadrach, scenach i krzty artyzmu, wystarczy kamera ustawiona na „pół-automacie”, bo przecież ona sama fajnie nagra, prawda? ;)

Proponujemy Państwu wideofilmowanie na terenie Poznania. Zazwyczaj filmujemy na terenie całej Wielkopolski, ale możemy przyjechać do Państwa w dowolne mniejsce w Polsce. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Napisano w emotion studio

Beata i Łukasz – podziękowanie dla rodziców

Beata i Łukasz w filmowy sposób podziękowali rodzicom. Ich wyznaniom towarzyszyły słoneczne okoliczności lipcowego popołudnia, a w powstanie filmu zaangażowane było wiele osób, również psiak Tola.

Tagi: , , , ,
Napisano w emotion studio

Marta i Janusz

Tym razem dzielimy się szczęściem Marty i Janusza :)

Tagi: , , , , ,
Napisano w emotion studio

Sylwia i Mateusz

Jeden z ostatnich ślubów udokumentowanych przez Emotion Studio w sezonie 2012. Jutro kalendarzowa wiosna, a za oknem śnieg. Warto, więc wrócić myślami kilka miesięcy wstecz oglądając klip Sylwii i Mateusza, dla których pogoda w dniu ślubu była życzliwa i sprzyjająca.

Tagi: , , , , ,
Napisano w emotion studio

Targi, targi i po targach

Frekwencja dopisała, a ja zapraszam przybyłych narzeczonych do podpisywania umów. Ulotka z targów to 5% rabatu na wszystkie usługi.

 

targi ślubne emotion studio

emotion studio

film slubny

Tagi: , , ,
Napisano w emotion studio

Agnieszka i Andrzej

Film z moich okolic, na miejscu. Wszystko za sprawą znajomych, Agnieszki i Andrzeja, którzy powierzyli nam upamiętnienie tego dnia. Poruszająca ceremonia w pięknej bazylice.

Tagi: , , , , ,
Napisano w emotion studio

Poznańskie Targi Ślubne 13 Stycznia 2013

Zapraszamy wszystkich narzeczonych na Poznańskie Targi Ślubne, na których będziemy mieli małe stoisko z dużym telewizorem. Będzie okazja do rozmowy i oglądania naszych filmów. Targi odbędą się w pawilonach MTP. Stoimy na holu, za kasami.

Strona targów ślubnych

 

targi ślubne poznań

Napisano w emotion studio

Kasia i Maciej

Tym razem pojechaliśmy do Gorzowa Wielkopolskiego. Kasia i Maciej uwielbiają pluszowe misie i jest to również zwrot, którego używają w stosunku do siebie. Dlatego w tym dniu, nie mogło zabraknąć misiowych akcentów: siedziały w domu i na sali, stały na torcie, przyozdabiały tabliczki z nazwiskami. Ślub zbiegł się z akcją narodowego czytania Pana Tadeusza, co spowodowało odtańczenie Poloneza przez gości weselnych, z Parą Młodą na czele.
 

Tagi: , , , , ,
Napisano w emotion studio

Ania i Filip

1 września to dla młodzieży szkolnej niezbyt przyjemna data. Nie dla Ani i Filipa, którzy tego dnia postanowili powiedzieć sobie sakramentalne „tak” w Wolsztyńskiej Farze. Uroku temu pięknemu dniu dodawały pieczołowicie dobrane dekoracje, wszystkie w tej samej, delikatnej stylistyce i kolorze fioletu pasującym do bukietu Pani Młodej ♥

 

Tagi: , , , ,
Napisano w emotion studio

Nowa strona

Ruszyła nowa odsłona strony. Teraz wszystko jest bardziej spójne i przejrzyste. Strona będzie jeszcze uzupełniona w informacje, oraz z biegiem czasu o kolejne filmy. Jeśli o filmach wspominałem, za oknem już zimno, a u mnie „na warsztacie” cały czas gorąco i sporo pracy na najbliższe tygodnie. Zaglądnijcie również na facebooka, tam możecie zobaczyć nas podczas pracy.

Napisano w emotion studio